Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Medarbejdere

ADMINISTRATIONSCHEF          

 

Solveig Spangsberg

Tlf. 38 27 10 01
sosp@km.dk

 

 

 

GRØNT TEAM

 
 

ADMINISTRATOR
Jan Albertsen

Tlf. 38 27 10 03
jaal@km.dk


 


Administrator:

Avedøre sogn
Ferslev-Vellerup sogn
Islev sogn
Ledøje-Smørum sogn
Oppe Sundby sogn
Risbjerg sogn
Skibby sogn
Skoletj. Frederikssund
Snostrup sogn
Søborg sogn
Tune sogn
Tårnby sogn
Vejby sogn
Vesterbro sogn
Vor Frelsers sogn og menighedspleje

 
 

ADMINISTRATOR
Lars Viggaard

Tlf. 38 27 10 34
lav@km.dk


Administrator:

Korsvejens sogn
Lillerød sogn
Nygårds sogn
Præstebro sogn
Sankt Lukas sogn
Søllerød sogn
Valby sogn
Ølsted sogn

Bogholder:

Vesterbro Sogn

 
 

BOGHOLDER
Henriette Jæger

Tlf. 38 27 10 05
hbj@km.dk

Bogholder:

Avedøre sogn
Ledøje-Smørum sogn
Lillerød sogn
Sankt Lukas sogn
Skibby sogn
Skoletj. Frederikssund
Søborg sogn
Tune sogn

 
 

BOGHOLDER
Gitte Ambirk

Tlf. 38 27 10 37
gam@km.dk

Bogholder:

Nygårds sogn
Søllerød sogn
Tårnby sogn
Vesterbro sogn
Vor Frelsers menighedspl.
Vor Frelsers sogn
Ølsted sogn

 

 

BOGHOLDER
Martin B. Hansen

Tlf. 38 27 10 32
mbha@km.dk

Bogholder:

Korsvejens sogn
Oppe Sundby sogn
Præstebro sogn
Risbjerg sogn
Snostrup sogn
Vejby sogn

 

BOGHOLDER
René Norling Ambirk

Tlf. 38 27 10 46
rea@km.dk

Bogholder:

Ferslev-Vellerup sogn
Islev sogn
Valby sogn

 

RØDT TEAM

 

 

 

 

ADMINISTRATOR
Susanne Nielsen

Tlf. 38 27 10 04
sbn@km.dk

Administrator og bogholder:

Anna sogn
Advents sogn
Hyltebjerg sogn
Kregme sogn
Timotheus sogn

Administrator:

Bethlehem sogn
Høsterkøb sogn
Pederstrup sogn

 

ADMINISTRATOR
Else Marie Nørgaard

Tlf. 38 27 10 02
elmn@km.dk

 

Administrator og bogholder:

Birkerød sogn
Davids sogn
Jørlunde sogn
Sydhavn sogn

Administrator:

Opstandelseskirkens sogn
Rosenvænget sogn

 
 

ADMINISTRATOR
Susanne Beeck

Tlf. 38 27 10 07
sb@km.dk


Administrator og bogholder:

Blågårdens sogn

Administrator: 

Grøndal sogn
Simeon-Skt. Johannes sogn
Skt. Stefans sogn

Bogholder:

Opstandelseskirkens sogn
Pederstrup sogn

 
 

 

BOGHOLDER
Tine van Dijk

Tlf. 38 27 10 38
tvd@km.dk

 

 

Bogholder:

Anna sogn
Bethlehem sogn
Grøndal sogn
Høsterkøb sogn
Rosenvænget sogn
Simeon-Skt. Johannes sogn
Skt. Stefans sogn


BLÅT TEAM 

   
 

ADMINISTRATOR
John Christensen

Tlf. 38 27 10 09
jch@km.dk


Administrator og bogholder:

Mårum sogn

Administrator:

Ansgarkirkens sogn
Bellahøj-Utterslev sogn
Brøndby Strand sogn
Gl. Holte sogn
Grøndalslund sogn
Hareskoven sogn
Kgs. Lyngby sogn
Rødovre sogn
Stenløse sogn
Veksø sogn
Virum sogn
Værløse sogn
Ølstykke sogn

 
 

ADMINISTRATOR
Bente Raaschou

Tlf. 38 27 10 39
bnr@km.dk

Administrator og bogholder:

Lundehus sogn
Måløv sogn
Sion sogn

Bogholder:

Bellahøj-Utterslev sogn
Kgs. Lyngby sogn
 

 

ADMINISTRATOR
Charlotte Nielsen

Tlf. 38 27 10 30
cni@km.dk

Administrator og bogholder:

Højdevangs sogn
Kapernaum sogn
Ny Holte sogn  og menighedspleje

Bogholder:

Grøndalslund sogn
Rødovre sogn

 
 

BOGHOLDER
Boje Køllund

Tlf. 38 27 10 08
sbok@km.dk

Bogholder:

Ansgarkirkens sogn
Brøndby Strand sogn
Gl. Holte sogn
Veksø sogn
Stenløse sogn
Ølstykke sogn

 

BOGHOLDER
Helle Bjørn

hb@km.dk

Hareskov sogn
Virum sogn
Værløse sogn

 

LØN- OG HR

 
 

LØN og HR
og stedfortræder for administrationschefen

Ulla Timm Andersen

Tlf. 38 27 10 06
ua@km.dk

 


Grønt Team:

Avedøre sogn
Ferslev-Vellerup sogn
Islev sogn
Ledøje-Smørum sogn
Lillerød sogn
Oppe Sundby sogn
Risbjerg sogn
Skibby sogn
Skoletjenesten Frederikssund
Snostrup sogn
Søborg sogn
Tune sogn
Tårnby sogn
Vesterbro sogn
Vor Frelsers sogn


Rødt Team:

Birkerød sogn
Davids sogn
Jørlunde sogn
Opstandelseskirkens sogn
Rosenvænget sogn
Sydhavn sogn

 

 

 

 

LØN og HR
Kommunikation og udvikling
Tasia Christensen


Deltidsansat
Træffes:
Lige uger:
Man-tors kl. 9-12 fre 9-14
Ulige uger:
Man-tors kl 9-15 fre 9-12

Tlf. 38 27 10 44
tsc@km.dk

Blåt Team:

Bellahøj-Utterslev sogn
Hareskov sogn
Højdevangs sogn
Kapernaums sogn
Lundehus sogn
Måløv sogn
Ny Holte sogn
Rødovre sogn
Sions sogn
Værløse sogn

 

 

 

LØN og HR
René Kruse

Tlf. 38 27 10 33
rk@km.dk

Blåt Team:

Ansgarkirkens sogn
Brøndby Strand sogn
Gl. Holte sogn
Grøndalslund sogn
Kgs. Lyngby sogn
Mårum sogn
Stenløse sogn
Veksø sogn
Virum sogn
Ølstykke sogn

   
 

LØN og HR
Karen Herløv

Tlf. 38 27 10 42
kamh@km.dk


Grønt Team:

Korsvejens sogn
Nygårds sogn
Præstebro sogn
Sankt Lukas sogn
Søllerød sogn
Valby sogn
Vejby sogn
Ølsted sogn


Rødt Team:

Advents sogn
Anna sogn
Bethlehem sogn
Blågårdens sogn
Grøndal sogn
Hyltebjerg sogn
Høsterkøb sogn
Kregme sogn
Pederstrup sogn
Simeon-Skt. Johannes sogn
Skt. Stefans sogn
Timotheus sogn